Gasztrokaland
Az ízek világa - a világ ízei

Ha szeretnél hozzászólni kérlek regisztrálj
regisztráció

FÓRUM

66klemiElőzmény: 642009.8.12Válasz
Új üzenet

Elnézést kedves Júlia, két kérdésedre nem válaszoltam. A halaknak csak egy gyomra van, az úszóhólyag áll két részből. Keserű foga pedig (az én ismereteim szerint) csak a pontyféléknek van.
Szeretettel: Klemi

65klemiElőzmény: 642009.8.12Válasz
Új üzenet

Kedves Júlia!
Dehogy baj, ha kérdezel. A Fórum pont erre szolgál. A jókívánságokat és a kérdést is köszönöm!
A harcsátokhoz gratulálok, rég találkoztam ekkora példánnyal! Most pedig röviden a kérdésekre. A gerinc és a fej jó a halászlébe. De a fejet előbb darabold fel. Az alsó állkapcsot végigvágod, a fejet kiteríted, mint egy palacsintát. A pofai részek mehetnek az alaplébe, a koponya közepét, a szemeket is dobd ki(Ez a rész szivacsos szerkezetű, és mindenféle trutyi van benne)! A belső szerveket mind ki kell dobni (vízszennyezés) kivéve az úszóhólyagot, az ikrát, vagy a tejet (a márnánál ezeket is). Amennyiben recept is érdekel, a Receptkönyvek - Húsételek - Halak rovatban találsz harcsaételeket, a levesek közt halászléket, a szóló receptek között pedig az alapléhez tanácsokat. Mivel a Fórumban nem lehet túl sokat írni, a lap alján a Kapcsolatban találsz e-mail címet, onnan részletesebb felvilágosítással, tanácsokkal is szolgálhatok. Esetleg ha kéred, egy receptválogatással is.
Szeretettel: Klemi

64JuliaElőzmény: 2009.8.12Válasz
Új üzenet

Kedves Klemi!
Nagyon örülök hogy ráakadtam a honlapodra. Igazán nagyon ízléses, áttekinthető. De ugye nem baj ha még azért egyszer-kétszer kérdezek ha elakadok valamiben, mint pl. most. Kaptunk egy nagy harcsát ajándékba. Fejétől a farkáig 1 m kb. Már tegnap megnyúzta a férjem és feldarabolta. Kb. 3 kg húsa van. Ma jutott eszembe, hogy egyszer fiatal koromban főztem egy csuka pörköltet, de úgy ahogy volt ki kellett önteni, mert olyan rossz volt. Később hallottam hogy két gyomra van és valószínű azt nem vette ki a férjem. Én azóta sem csináltam csukát, csak pontyot. Nem tudom hogy a harcsával mi a helyzet hány gyomra van. Bár már a fagyasztóban van feldarabolva. Eltettük a fejét és a gerincét, halászlébe bele lehet e főzni? Van e keserű foga, vagy ilyesmi. Hát nagyon tudatlan vagyok ez ügyben szeretném a segítségedet kérni. Még egyszer gratulálok és jó egészséget kívánok sok szeretettel Julia

63klemiElőzmény: 622009.8.4Válasz
Új üzenet

Kedves Irene!
Örülök, hogy megtaláltál! :-) A gratulációt és a jókívánságokat nagyon szépen köszönöm. Leveled is megérkezett, arra rövidesen részletesen válaszolok.
Szeretettel: Klemi

62IreneElőzmény: 2009.8.3Válasz
Új üzenet

Kedves Klemi!
Sajnos, csak most találtam rá a honlapodra, amikor éppen “Klemi” recept után kutattam a Neten.
Nagyon megörültem neki.:-)
Szép, gusztusos és tartalmas a weblapod.
Kívánom, hogy még nagyon sok recepttel örvendeztesd meg az ide látogatókat.
Születésnapodra pedig , ha késve is , de annál nagyobb szeretettel kívánok még nagyon sok boldog évet , erőben, egészségben, szeretteid körében!
Isten éltessen!
Szeretettel:
Irene

61klemiElőzmény: 602009.7.9Válasz
Új üzenet

Szia kedves Eliska!
Hát hun bujdokoltál mostanáig, hogy egy árva kukkot se hallunk Rólad??
Légy szíves gyere vissza rég nem látott barátaid közé!
Szeretettel vár többek közt a Klemi is!

60elisabetElőzmény: 2009.7.9Válasz
Új üzenet

Szia Kedves KlemiBandi!
Változatlanul élvezettel barangolok az ízek világába.
Köszönöm.
További jó egészséget és erőt kívánok neked, és mindannyiótoknak.
Puszi-puszi:
elisabet

59klemiElőzmény: 572009.6.13Válasz
Új üzenet

Kedves Margitka!
Látom, nem szorulsz segítségre, megoldottad egyedül a problémát. Használd egészséggel a honlapot!
Szeretettel: Klemi

58klemiElőzmény: 552009.6.13Válasz
Új üzenet

Kedves Gréti!
Örömmel látlak a honlapomon! Köszönöm a jókívánságokat, és az elismerő szavakat. Öröm ha látom, hogy valaki hasznát veszi gyűjtögetésemnek! De a legnagyobb elismerés számomra az a mondat, hogy “megnézik a Klemiben”.
Gyerekeidet is örömmel látom honlapomon! Ismételten köszönök mindent!
Szeretettel: Klemi

57mari02Előzmény: 2009.6.12Válasz
Új üzenet

Kedves Klemi Bandibácsi!
Képzeld közben megtaláltam a letöltést.
Sok szereetettel üdvözöllek: Margit