Gasztrokaland
Az ízek világa - a világ ízei

Ha szeretnél hozzászólni kérlek regisztrálj
regisztráció

FÓRUM

96oregjoeElőzmény: 2010.2.18Válasz
Új üzenet

Kedves Klemi
A régi Drótpostás receptjeidet találtam meg. Beleszerettem a rengeteg és hasznos rendezett és rendszerezett munkádba. Folyton keresgélem a legújabb receptkönyveket. Véletlenül találtam rá erre az oldalra. Nézegettem és megint csak ámulok. Mindíg azt hallom,hogy a Net csak ostoba ráérő, semmittevők szórakozása. Hát keressék fel ezt a 12 év munkáját átfogó oldalt és ezek után itélkezzenek. Pláne ,hogy már bocs “nem egy fiatal” számítógép guru készítette.További munkádhoz hosszú életet kívánok. 

95klemiElőzmény: 2010.1.12Válasz
Új üzenet

MINDEN KEDVES OLVASÓJÁNAK BÉKÉS, BOLDOG ÚJESZTENDŐT KÍVÁN A
GASZTROKALAND!

Továbbra is várjuk leveleiteket, megjegyzéseiteket és természetesen receptjeiteket is. A beküldött recepteket köszönjük!

94KatinElőzmény: 932010.1.4Válasz
Új üzenet

ÖÖÖÖ....maradjunk annyiban, hogy egy kemence kedvéért imádom az anyósom :)
Csak érezzem a “nagymama ízeket” /ő még kemencét és sparheltet használt, maga dagasztotta a kenyeret is/.

Vidéki lány vagyok, sosem fogom megszokni Pestet...nincs ízük-illatuk a zöldségeknek, gyümölcsöknek sem, a vízízű csirkékről már ne is beszéljünk. 

Tehát van pesti kemence /sajnos nem nekem/ és nosztalgiázhatok kicsit :)

93klemiElőzmény: 922010.1.3Válasz
Új üzenet

A végét nem értettem pontosan. :-( Az anyósodat, vagy a kemencét imádod és tapasztalod ki???? :-) BUÉK(

92KatinElőzmény: 912010.1.1Válasz
Új üzenet

Elnézést az elmaradásért, gyerkőcöztem :)

Ahogy lesz időm begépelem a receptet is, bár nem tudom mennyire autentikus, nekünk minden estre bevált :)
Az anyósom készíttetett beltéri kemencét, most ezt szeretném minden ízében kitapasztalni, imádom :D

Nagyon boldog új évet kívánok mindenkinek!

91klemiElőzmény: 902009.11.29Válasz
Új üzenet

Használd egészséggel! :-) És hogy néz ki az örmény (eredeti) recept?

90KatinElőzmény: 892009.11.28Válasz
Új üzenet

Örök hálám, nagyon szépen köszönöm neked :)
Én egy örmény recept alapján készítem, amit még egy romániából hazánkba költöző örmény származású asszonytól kaptam.

89klemiElőzmény: 882009.11.27Válasz
Új üzenet

Hogy még jobban megnyugodhass, az Édességek-sütemények rovatba feltöltöttem pár marlenka receptet. Lehet variálni! :-)

88KatinElőzmény: 872009.11.26Válasz
Új üzenet

Megnyugodtam :)
Én is készülődöm már gőzerővel. A pozsonyi, leveles, pogácsa, sajtos rúd tészták már pihiznek a fagyosban, csalok :))
Előre begyúrtam őket, h ünnepkor csak az utolsó simításokat kelljen elvégeznem :)
Szerencsére a pasijaim mindent elpusztítanak, nem szárad rám semmi.
Most a marlenka a másik nagy favorit nálunk, embertelen ütemben fogy folyamatosan, ráunhatnának már :)))

87klemiElőzmény: 862009.11.26Válasz
Új üzenet

Mindenki köszöni szépen, megvannak. :-) Gyűjtögetnek, olvasgatnak, készülnek a közelgő ünnepekre. :-)
Ha lesz egy kis idejük, kívánságuk, mondandójuk majd bejelentkeznek ők is! Én itt leszek!