Gasztrokaland
Az ízek világa - a világ ízei

Ha szeretnél hozzászólni kérlek regisztrálj
regisztráció

FÓRUM

86KatinElőzmény: 852009.11.26Válasz
Új üzenet

Csak egy aprócska kérdés: hova tűnt innen a többi ember?
Mindenki csak csendesen letöltöget?
Igazán jó lenne, ha felélénkülne itt a fórum…

85KatinElőzmény: 842009.11.26Válasz
Új üzenet

Kedves Klemi :)

Nem mohóság, csupán a posta korszerű kihasználása, én is nagyon örültem anno, mikor tőled megkaptam, akkor miért ne viszonoznám?
Sajnos rettenetesen vacak a netem, itt ahova költöztem, hamarabb elszaladok a postára, minthogy átküldjem :)
Azért teszek kísérletet.
Javarészt komplett szakácskönyvek beszkennelve.
Az a csokis kakaós könyvecske....esz a penész :)))
Ha használsz picasa-t, ott van feltöltve nyilvános albumba pár magazinom, könyvborítóm: aukcios@gmail.com-on, de azok javarészt tortálkodós holmik :)
A galócával csak vicceltem :) Szerintem nem lesz semmi gondja velem a menyemnek, legalábbis jelenleg jó fazon anya vagyok a fiam szerint :)
Az iskolájukban technika órát tartok, a többi gyerek is szeret szerencsére :)
Szeretettel: Kata

84klemiElőzmény: 832009.11.25Válasz
Új üzenet

Kedves Kata!
Azért annyira nem vagyok mohó, hogy mindjárt egy CD-nyi anyagot kérjek. Elég lesz egy-két darab valamelyik mail-címemre! Egyébként a napokban kaptam két angol nyelvű szakácskönyvet, az egyik egy csokoládés és kakaós recepteket tartalmaz (1780-as könyv 1909-es reprint kiadása), a másik egy 1852-es szakácskönyv 2008-as kiadása. Vagyis a szórakozás biztosítva vagyon!
Ja, igen, a galóca-pörköltöt azért még gondold meg! :-)
Szeretettel: Klemi

83KatinElőzmény: 822009.11.25Válasz
Új üzenet

Tündér vagy Klemikén nagyon szépen köszönöm a köszöntést :)
Csak 5 könyvet? Rettenet :))) Megmondom őszintén, nekem ez így jobban tetszik, böngyörészek, olvasgatok, innen-oda ugrálok és válogatok a receptek között.
Még 400 könyv....nyammm :D :D Hány nap alatt is töltöm le? :))))
Sajnos a költözésnél valahol elkevertem a postacímed, örömmel átírom a dvd-t, vagy dvd-ket, egyszer nekem is rendszereznem kellene végre ....majd a következő életemben azt hiszem.
A fiam már most jó pasi, persze elfogult vagyok, ez tény, de talán anélkül is az, szőke, kék szemű és csibész, ahogy azt kell.
Szörnyű anyós leszek, ha egy nyafka kirakatbabába habarodik majd bele, ezt már látom előre :)))
Majd igyekszem visszafogni magam és jó fazon anyósnak látszani...közben pedig kevergetem a galócapörköltet :D :D :D

Szeretettel: Kata

82klemiElőzmény: 812009.11.25Válasz
Új üzenet

Szia Kata!
Mit mondjak, jókat kuncogtam bejegyzéseden. Ahhoz mit szólsz, hogy eredetileg csak 5 könyvet lehetett naponta letölteni? Ehhez képest a 15 már hatalmas ugrás! Egyébként csak harácsolj nyugodtan, ahogy az előbb néztem a gyűjteményt, még vagy 400 “könyvet” kell feltöltenem, és rövidesen cserélgetni is kell jó néhányat a bővítések, újabb receptek bedolgozása miatt.
Leendő menyeddel, meg akkori főzési szokásaival ne foglalkozz, az még odébb van egy kicsit. De ne feledd: főzni tudó csemetédre harapni fognak szerintem a leányzók. Csak győzzön válogatni! :-)
Új szerzemények?? Hmmm… Izé, ismered a címemet?? :-)
Végére maradt a legfontosabb: Katalin nap van, Isten éltessen sokáig!
Szeretettel: Klemi

81KatinElőzmény: 802009.11.25Válasz
Új üzenet

Puszi Klemi :-)

Mazsolázgatok, ennek a mániának sosincs vége, mindig találok még valami újat és újabbat, ami bizony kelllll, tudom, ezt hívják harácsolásnak, de én használom is őket, nem csupán porosodnak :)
Szívem szerint minden kellene egyszerre :D De kellő önuralommal, betartom a napi 15-ös korlátot :)))
Uram isten, mindet lefordította? Nem unatkozhatott, az biztos.....azóta persze nekem is gyarapodott a gyűjteményem és teljesen rákattantam a tortázásra.
Leginkább a fondant és marcipán bevonatúak érdekelnek, egyszerűen imádok vele pepecselni.
A kisfiam azóta 145 centi lett, pedig még csak 8 éves, nő, mint a gomba. Imád főzni, gyúrni, új dolgokat kreálni, ami néha ehető, gyakran nem :)))
Mindig kunyizik egy kis tésztát, és abból alkot.
Amikor viszont valami nagyon jól sikerül, egy hétig azt kell ennünk, mert folyamatosan gyártja :)))
Szerencsére ő nem fog azért nősülni, h ne éhezzen otthon.
Igaz a leendő menyem sem irigylem, nem divat manapság naponta mást főzni, a drágám pedig ehhez van szokva. Szó se róla, elkényeztettem őket. Viszont újszülött kora óta írom a “szakácskönyvét”, mit szeretett és azt hogyan készítettem, h később meglegyenek az “otthoni ízek”.
Jesszusom, teleírom a fórumot neked. Pardon :)
Ha gondolod, valamilyen módon eljuttatom hozzád az új szerzeményeimet, hátha nincsenek meg neked....
Szeretettel: Kata

80klemiElőzmény: 792009.11.24Válasz
Új üzenet

Szia Kata! :-)
Mazsolázz csak nyugodtan, ez a mazsola egyhamar nem fog elfogyni! :-)
Persze, hogy emlékszem, a könyvek is megvannak, egy barátom le is fordította őket. be is kerültek a gyűjteménybe, előbb, vagy utóbb feltöltésre is kerülnek.
“Kisfiadat” pedig csak fertőzd nyugodtan a receptekkel, meg a főzéssel, nem árt, ha férfiember is tudja szakszerűen forgatni a fakanalat!
Szeretettel: Klemi

79KatinElőzmény: 2009.11.23Válasz
Új üzenet

Szép estét kedves Klemi :)

Elnézést az akaratlan elmaradásért, de az idővel és a nettel nagyon csehül álltam az elmúlt hónapokban…
Most ismét megcsodálhattam ezt a fantasztikus gyűjteményt, nem tagadom: mazsoláztam is belőle :)))
Nem tudom mennyire emlékszel rám...pár éve nekem küldted el cd-n az aktuális receptválogatásod és cserébe, lemásoltam neked a sajátom, melynek nagy része angol nyelvű volt :)
Azóta a kisfiam kincsként őrzi azt a cd-t és állítja foggal-körömmel, hogy azt bizony ő kapta, az az ő recepttára :)))
Töretlenül imád főzni-sütni, azt hiszem megfertőztem....

78klemiElőzmény: 772009.9.29Válasz
Új üzenet

Kedves Judit!
Azt hiszem, mondanom se kell, hogy örömmel fogadok minden “Séra-módra” kategóriába tartozó receptet! A személyes találkozásnak pedig kimondottan örülnék. Nálunk is van (lesz) mód a fakanál forgatására!
Szeretettel: Klemi

77JuditElőzmény: 2009.9.29Válasz
Új üzenet

Szia kedves Bandi!
Küldök Neked e-mailen egy jó kis receptet. Többen kérték már tőlem, mert nagyon ízlett. A munkahelyemen, ahol egyszer megkóstoltattam a barátaimmal ezt az ételt, mindenki kérte a leírását, ezért akkor kissé hivatalos formába öntöttem és elmentettem a gépre. Most megint előkerült, és úgy ahogy van elküldöm Neked is.
Már én is nyugdíjas vagyok és több időm van itthon bogarászni, de lehet hogy erről még személyesen is beszálhetünk. Szerettel üdvözöllek Jutka