Gasztrokaland
Az ízek világa - a világ ízei

Ha szeretnél hozzászólni kérlek regisztrálj
regisztráció

FÓRUM

126Pocimus MaximusElőzmény: 1252011.2.27Válasz
Új üzenet

Jó lett a néhai Dezsőről készült megemlékezés ! :-)
Köszi a szerkesztést Klemi !

Nándi

125klemiElőzmény: 1242011.2.20Válasz
Új üzenet

Na, megnyugodtam!
Ezek szerint Dezső előtt még hosszú, boldog élet áll! :-)
Szeretettel: Klemi

124Pocimus MaximusElőzmény: 1232011.2.20Válasz
Új üzenet

Szervusz Klemi ! Lett volna, de mint már tudod “malaca” volt. :-)
Ennek ellenére tervbe vettem egy itthoni disznólkodást, főleg azért,
mert már nagyon rákészültem. Egy szép hétvégén kilátogatok a csarnokba, és beszerzem a hozzávalókat. Persze nem teljes tor lesz, de készítünk hurkát, kolbászt, sajtot, kenőmájast is. Kisebb mennyiségben, de nekünk elég lesz. Itthon olyan ízesítéseket is meg tudok csinálni, amit nem mindenki szeret, pl. a citromos kolbászt.  Nándi

123klemiElőzmény: 1222011.2.2Válasz
Új üzenet

Őszinte részvétem szegény Dezső összes hozzátartozójának! :-)
Lesz halotti tor is? :-)

122Pocimus MaximusElőzmény: 1212011.1.30Válasz
Új üzenet

Szia Klemi !
Igen csak elégedett volt, de a többiek is! Újra böngészek nálad, két hét
múlva Dezsőnek meg kell halnia. :-) Nem nagy malac, jól ki kell találni, mi legyen belőle. Majd referálok a vágásról !  Nándi

121klemiElőzmény: 1202011.1.12Válasz
Új üzenet

Gratulálok Nándi!
Csupa egyszerű és villámgyors recept! :-) Nagyon ráérősek, de szerencsére finomak is. Gondolom, Julcsi is meg volt elégedve a menüvel!
Szeretettel: Klemi

120Pocimus MaximusElőzmény: 1192011.1.10Válasz
Új üzenet

Hát persze ! Odatettem a halat sóba, feltettem a kocsonyának valót, és odaraktam egy jó adag töltött káposztát is. Na nem gyorsak, de miután a tűzre kerültek, volt pár órám. Bajor csülök volt szilveszterre, egy kis bajor savanyú káposztával. Ez se gyors, de szintén egyszerű, elücsörög a sütőben. :-) No meg volt egy kis máj-krém kenceficének, ez is egyszerű volt. Aba lébe tokaszalonna, máj, karaj. Megfő, darál, ízesít. Szóval nem gyors, de ráérős volt mind. Boldog új évet, jó egészséget Nektek !  Nándi

119klemiElőzmény: 1182010.12.23Válasz
Új üzenet

Szia Nándi!
Nektek is kellemes ünnepeket! Találtál legalább valami elfogadható-egyszerű, magyaros és finom, ráadásul gyorsan elkészíthető kaját? :-)
Szeretettel: Klemi

118Pocimus MaximusElőzmény: 2010.12.22Válasz
Új üzenet

Szervusz Klemi !

Először is Békés Karácsonyt kívánunk Neked és kedves családodnak !

Másodszor meg nincs is ! :-) Beugrottam hozzád ötletekért, de nem lovagolok nagyon messze, idén magyaros-magyarán egyszerű, és finom-lesz
a karácsonyi menü. Szervusz-tok !

Nándi

117klemiElőzmény: 1162010.12.17Válasz
Új üzenet

Kedves Ági!
Örömmel látom, hogy újra sikerült - ha csak virtuálisan is - találkoznunk. Remélem, itt is fogsz újabb és ismeretlen receptekkel találkozni, amiket nemcsak elolvasol, hanem ki is próbálsz.
Köszönöm, aránylag jól megvagyok, sokat dolgozom a gyűjteményen és a honlapomon.
Jókívánságaidat köszönöm, ezúton szeretnék kívánni én is Mindnyájatoknak békés, boldog ünnepeket!
Szeretettel: Klemi